Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. phone-basegraphics-pl

Czy warto założyć sklep on-line?

On-line zakupy

 

Klienci coraz częściej robią zakupy przez internet. Przemawia za tym nowoczesność, wygoda i oszczędność czasu oraz dostępność niemalże każdego produktu w zasięgu kliknięcia myszką.


Zakupów w sieci możemy dokonać właściwie w każdym miejscu i każdej chwili niezależnie od pory dnia i nocy. Kupując w internecie najczęściej oszczędzamy finansowo ponieważ sprzedawcy potrafią być konkurencyjni, stosują rabaty a dodatkowo portale porównujące ceny (np. ceneo.pl) podpowiadają, gdzie kupić dany produkt w najlepszej cenie. Dodatkowym plusem jest ogromny wybór produktów w obrębie jednego sklepu internetowego oraz możliwość porównania produktów i przeczytania o nich opinii wystawionych przez użytkowników. Niewątpliwa zaleta zakupów on-line to dostawa do domu lub miejsca naszej pracy. Co prawda, minusem zakupów przez internet jest niemożność dotknięcia towaru i przymierzenia go – co ma dosyć duże znaczenie jeśli chodzi o branżę odzieżową i obuwniczą. Ale także w tym względzie sklepy internetowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów oferując przesyłkę i zwroty gratis (np. zalando.pl).

Sklep internetowy to modny pomysł na biznes. Istniejące już firmy, o ugruntowanej pozycji na rynku, coraz częściej decydują się na sprzedaż oferowanych produktów i usług już nie tylko stacjonarnie ale także w internecie. Sprzedaż internetowa to przede wszystkim poszerzenie rynków zbytu i ekspozycja swoich towarów i usług do znacznie szerszej grupy odbiorców. Dzięki sieci można obsługiwać klientów nie tylko z Polski ale także z zagranicy. Nie ponosząc przy tym kosztów związanych z tworzeniem filii i wynajmem powierzchni handlowych. Sprzedając w sklepie internetowym oszczędzamy także na zatrudnianiu personelu, ponieważ klient część pracy wykonuje za nas, dzięki możliwości zautomatyzowanego przeglądania produktów, wypełniania formularza dostawy i płacenia on-line.

 

Jaki powinien być sklep internetowy?
Nowoczesny, przyjazny klientowi, godny zaufania, estetyczny, z ciekawie zaprezentowaną ofertą, łatwy w nawigacji, z doskonałą zdalną obsługą klienta , ze wsparciem technicznym. - to kilka cech jakie powinien spełniać sklep internetowy.
Bardzo ważna jest przyjazność dla klienta, czyli takie skonstruowanie sklepu, które pozwoli klientowi nie tylko sprawnie przeglądać ofertę ale również umożliwi wręcz intuicyjnie odnaleźć takie elementy jak koszyk z wyliczona sumą zakupów, okno wyszukiwarki produktów, regulamin, kontakt oraz dane o wysyłce i terminie realizacji zamówienia. To informacje, które są bardzo ważne dla klienta. Brak jasnego ich przedstawienia może zniechęcić potencjalnego nabywce i sprowokować go do szukania produktów w innych sklepach. Regulamin także musi być napisany w jasny i zrozumiały sposób z uwzględnienie polityki zwrotów i wymian towarów. Inną bardzo istotną informacją dla klienta jest kontakt. Powinien on zawierać oprócz danych teleadresowych także informacje o właścicielu i numerze NIP. Wpływa to znacząco na wiarygodność e-sklepu. Zakładka „kontakt”, która jest tylko formularzem kontaktowym, bez podania numeru telefonu i danych firmy wzbudza w kliencie obawy co do bezpieczeństwa. Warto wspomnieć także, że świadomi klienci często sprawdzają wiarygodność sklepu i czytają opinie w serwisie opineo.pl. Jest to serwis, który bazuje na realnych opiniach konsumentów i dobrze jest nawiązać z nim współpracę jako sprzedawca on-line, która na pewno w przyszłości zaowocuje.


Podsumowując, handel elektroniczny rozwija się dynamicznie od kilku lat i na pewno nadal tak będzie. E-sklepu może być dobrym krokiem w kierunku dalszego rozwoju firmy lub pomysłem na całkowicie nowy biznes. Warto przeanalizować możliwość sprzedaży on-line aby znaleźć lub zwiększyć rynek zbytu dla swoich towarów i usług. A utworzenie sklepu internetowego można uwzględnić podczas zakładania nowej bądź też unowocześniania i przebudowy istniejącej już strony internetowej swojej firmy.