Czy muszę mieć stronę internetową?

www couple

 

Wygląda na to, że era książek telefonicznych i reklamy w Panoramie firm, już dawno się skończyła. Sprytnie i skutecznie zastąpił ją Internet. W dzisiejszych czasach posiadanie strony internetowej swojej firmy wydaje się być koniecznością. Służy ona prezentacji firmy w sieci i jest reklamą będącą w ekspozycji non stop 24h na dobę 7 dni w tygodniu 365 dni w roku. Dlatego opłaca się w nią zainwestować, bo w porównaniu do tradycyjnych reklam, jest o wiele tańszym i skuteczniejszym rozwiązaniem. To prawie jednorazowa inwestycja, przynosząca zwrot i korzyści przez wiele lat.
Strona internetowa jest jak nasz najlepszy pracownik, który wirtualnie reprezentuje naszą firmę. Od profesjonalnego i atrakcyjnego wyglądu strony www zależy czy odwiedzający będzie naszym klientem czy też nie. Odwiedzającym naszą stronę może być każdy użytkownik internetu niezależnie od tego kiedy i gdzie się akurat znajduje. W dobie internetu, kiedy to już ponad 60% internautów szuka w sieci informacji o towarach i usługach (Źródło: GUS ) właściwie zaprojektowana strona internetowa jest idealnym narzędziem reklamowym.
Strona www to bardzo często pierwszy kontakt jaki potencjalny klient ma z daną firmą. Nie będzie to jedyny kontakt, jeśli strona zainteresuje ofertą i grafiką oraz wywrze na odbiorcy pozytywne wrażenie. To właśnie sposób w jaki pokażemy firmę, zaprezentujemy oferowane produkty i usługi bezpośrednio wpłynie na to czy klient zdecyduje się na współpracę z nami czy też pójdzie do konkurencji.
Należyte opisanie oferty zwiększa wiarygodność i profesjonalizm firmy a przedstawione zdjęcia przykuwają wzrok i potęgują zainteresowanie. Niestety sama treść i zdjęcia nie wystarczą. Konieczne jest ubranie całości w niebanalną, interesującą i dostosowaną do specyfiki branży grafikę. Istotna także jest przejrzysta, wręcz intuicyjna struktura strony, która ułatwi klientowi poruszanie się po witrynie i spowoduje, że szybko i z zadowoleniem znajdzie on to czego szukał.
Strona www jest wizytówką firmy w internecie. Dlatego musi dbać o markę i promować działalność firmy troszcząc się o jej wizerunek. Czytelna i nowoczesna strona www potwierdzi fakt, że firma rozwija się dynamicznie. Ale strona, z przestarzałymi informacjami i nieaktualnymi zdjęciami nie pozostawi na potencjalnym kliencie pozytywnego wrażenia. Bardzo często zdarza się, że firmy kilka lat temu zainwestowały w swoje www i od tego czasu nie zaktualizowały informacji, nie zmieniły galerii, nie odświeżyły wizerunku. To duży błąd. Pamiętajmy o tym i przeznaczajmy czas na aktualizację treści firmowej strony www, tak aby nasz klient pozostawał zawsze w przekonaniu, że ma do czynienia z profesjonalistą w branży z którym warto współpracować.